Korsan Taksi Nedeniyle Tutulan Tutanağa İtiraz

Korsan Taksi Nedeniyle Tutulan Tutanağa İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

NÖBETÇİ İDARE MAHKEMESİ’NE

                                        İSTANBUL

 

İTİRAZDA BULUNAN  :  

ADRES :

KARŞI TARAF              :  

İTİRAZ KONUSU          :   Trafik idari para cezası karar tutanağı ve para cezasının iptali talebi.

AÇIKLAMALAR  : 

1-……………… Trafik denetleme Sivil Trafik Şube Amirliğinin …./…./…. tarihin de ve saat ………. da ………….. Sıra Numaralı makbuzla ile ……………..TL.İdari para cezası ve 15 günlük aracımın bağlanma uygulaması.

2-İlgili denetim memurlarınca tutulan Trafik İdari Para Cezası Karar tutanağında aracın plakası ……………… Mercedes Minibüse …………….. TL. İdari para cezası ve 15 gün aracın bağlanması düzenlenmiştir.

3-Elden aldığım idari para cezası ve Aracımın 15 gün bağlanmasındaki kusuru ben işlemedim Her ne kadar Aracımızda yolcu taşıdığıma dair tutanak tutulmuş ise de, Araçtaki yolcuları ben korsan olarak götürdüğünden dolayı tutanak düzenlenmiştir. O kişiler benim kız arkadaşımdır. Ben para karşılığı yolcuları taşımış değilim. Bu konuda mağdur durumdayım.

DELİLLER                      :   Trafik İdari Para cezası Karar Tutanağı ve  aracın bağlanma tutanağı her türlü delil.

HUKUKİ NYEDENLER :   İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM    :  Arz  ve izah ettiğim nedenlerle haksız şekilde aracıma uygulanan 15 günlük araç bağlama hususundaki  Yürütmenin durdurulmasını ve  Trafik İdari Para cezası tutanağına dayılı ……….. TL İdari  para cezasının İPTALİNE karar verilmesini  saygılarımla arz ederim  …/…../… 

İTİRAZDA BULUNAN……


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi