Kira Borcu Ve Maddi Zarar şikayeti için dilekçe örneği

Kira Borcu Ve Maddi Zarar şikayeti

……………CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYETTE BULUNAN

MÜŞTEKİ             : …………. – T.C.NO: ………

ADRES                  :

SUÇ                         :  MALA ZARAR VERME VE TEHDİT

 

AÇIKLAMA     :

1-     Şüpheliler ……………………………. polis memuru olarak görev yapmaktadırlar. Tarafıma ait taşınmazda  kiracı sıfatıyla oturmaktadırlar.

2-     Şüphelilerden önceki dönem içinde yine Emniyet mensupları oturmaktaydı ,önceki memurların tayininin çıkması ile birlikte bu taşınmazı bizim bilgimiz dışında şüphelilere bırakarak onların kullanımına teslim etmişlerdir. Bu durumu öğrenmemizle birlikte memur olmaları nedeniyle oturmalarına muafakat ettim.

3-     Şüphelilerin bu tutum ve davranışları karşısında oldukça rahatsızlık duymaktayız. Apartmanımızda bulunan diğer sakinlerde aynı rahatsızlıklardan şikayetçidir. Bu nedenlerle işbu şikayet dilekçesinin verilmesi zorunlu olmuştur.

DELİLLER                     : Tanık beyanı ve her türlü delil

HUKUKİ NEDENLER   : İLGİLİ MEVZUAT.

SONUÇ  VE İSTEM     : Yukarıda arz ve izah ettiğim  ve huzurda da açıklayacağım nedenlerle malımıza zarar verip beni tehdit eden  şüpheliler hakkında kovuşturma başlatılarak  eylemlerinden dolayı kamu davası açılması suretiyle cezalandırılmalarına,

Şüphelilerin bize farklı davranış içinde bulunacakları ileri sürüldüğünden benim ve aile bireylerime zarar vermelerinin önlenmesine karar verilmesini arz ve talep ederim. …./…../….

Saygılarımla,

ŞİKAYETÇİ……


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi