Maddi Hasarlı Trafik Kazası nedeniyle verilecek dilekçe

Maddi Hasarlı Trafik Kazası için dilekçe örneği

……….CUMHURİYET BAŞSAVCILĞI

                                   SAYIN MAKAMINA

 

TALEP VE ŞİKAYETTE

BULUNAN MÜŞTEKİ               : ………… – T.C.NO: ………

ADRES :

KARŞI TARAF (ŞÜPHELİ)     : ………. PLAKA SAYILI ARAÇ SÜRÜCÜSÜ

TALEP KONUSU                       : MADDİ HASARLI TRAFİK KAZASINA SEBEBİYET VERMEK

 

AÇIKLAMALAR  :

1-      …/…../….. günü saat ………………… sıralarında …………………. caddesinden ,normal şekilde seyir halinde iken trafik ışıklarının kontrollü geçiş vermesi nedeniyle kontrollü  olarak şeridimizde ilerlerken, kontrolsüz ve dikkatsiz bir şekilde caddeye çıkarak aracımıza  sağ ön tarafından çarpması neticesinde, aracımızda maddi hasar meydana getirmiştir.

2-      Aracımıza çarpan ……………… plaka sayılı aracın sürücüsü kaza mahallinde durmayarak hızla uzaklaşarak kaçmıştır. Kazanın oluşu  ile ilgili EDES (Mobese) kayıtları da incelendiğinde kazaya sebebiyet veren şüphelinin maddi hasarlı trafik kazasının meydana gelmesinde %100 tam kusurlu olduğu  belirlenecektir.

3-      Kazanın olması ile birlikte mahalli karakola giderek olayla ilgili tutanak  tutulması talebinde bulunmamıza karşılık, şüpheli taraf olay yerini terk ettiğinden dolayı KAZA TESPİT TUTANAĞININ tutulamayacağını, bu hususta ……………………..Cumhuriyet Başsavcılığı  ilgili makamına  müracaat etmemiz yönlendirilmiştir.

4-      Karşı tarafın  ……………………….. Plakalı aracın, hususi aracımıza çarpması ile birlikte aracımızın  SAĞ ÇAMURLUK, ÖN KAPUT,SAĞ ÖN FAR, ÖN TAMPON , SAĞ ÖN İKİ LASTİK VE  ÇELİK JANTLARI,  ile birlikte kazanın şiddeti ile aracımızın ÖN TAKIMININ  DAĞILMASI, ALT KISMINDA HASAR görmesine sebebiyet vermiştir. Bu hasarımızın ve kazanın oluşumuna ilişkin Kaza Tespit Tutanağı kaza mahalli karakolunda tutulmadığından  bu yönde işlem yapılmak üzere sayın makamınıza müracaat ve şüpheli hakkında şikayet etmek zorunlu olmuştur.

DELİLLER                      : Mobese (EDS) kayıtları ve her türlü delil.

HUKUKİ NEDENLER   : İLGİLİ MEVZUAT.

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, karşı taraf şüpheli tarafından kullanılan ………………………Plaka sayılı araçla kontrolsüz bir şekilde yola çıkarak aracımıza çarpmakla birlikte olay yerini terk eden araç sürücüsünden şikayetçiyim, dikkatsiz ve tedbirsiz davranmak suretiyle maddi hasarlı trafik kazasına sebebiyet verdiğinden eylemi doğrultusunda yasal işlem yapılarak cezalandırılmasına,

            Aracımızdaki maddi hasarın ve kazanın oluşumu ile ilgili Kazanın olduğu yer Karakolundan tutanak tutulması  yönündeki talebimizle ilgili işlem yaptırılmasına, karar verilmesini araz ve talep ederim. …../……/……   Saygılarımla,                                             

 

 

ŞİKAYET VE TALEPTE

                  BULUNAN MÜŞTEKİ :  ………………

 

 

 

 

dilekceburada.com


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi