Hakların İadesi Sabıka kaydının silinmesi

Hakların İadesi Sabıka kaydının silinmesi

DİLEKÇE BURADA

 

  

(    ) AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

 

MEMNU HAKLARIN

 İADESİNİ İSTEYEN:

ADRES                         :

AÇIKLAMALAR         :

1-Müvekkilim işlemiş olduğu suç nedeni ile ……………..ağır ceza mahkemesinin …………. tarih ve ……./……… esas, …………/…………. karar sayılı mahkeme kararı ile ….. yıl ağır hapis cezasına çarptırılmış ve verilen ceza kesinleşmiştir. Müvekkilim aynı zamanda mahkeme tarafından kamu haklarından yasaklanmıştır.

 

2-Müvekkilim mahkeme tarafından verilen cezayı çekmiş, olgunlaşmış, yapmış olduğu hatayı anlamış hayatında yeni bir sayfa açmıştır. Artık kendisine bir iş edinip hayatını kazanmak, mutlu bir yuva kurmak, geleceğe güvenle bakma istemektedir.

 

3-Cezasını çektiği halde adli sicil kaydında görülen bu durum onun mağduriyetine neden olmaktadır. Kamudaki iş ve benzeri imkânlarından yararlanabilmesi için mahkemeniz tarafından yasaklanan kamu haklarındaki yasakların kaldırılması için bu istemde bulunmak zarureti hâsıl olmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLERİ: TCK. md. 53 ve ilgili mevzuat.

 

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz etmiş olduğumuz üzere, müvekkilimin kamu haklarından yasaklılığının kaldırılmasına ve memnu haklarının geri verilmesine karar verilmesini vekil eden adına saygılarımla arz ve talep ederim…./…../…..

 

 

MEMNU HAKLARIN

İADESİNİ İSTEYEN :…..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi