Müşteki Vekilin Temyiz Talebine İtiraz dilekçesi

Müşteki Vekilin Temyiz Talebine İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

 

 

YARGITAY (      ) CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA SUNULMAK ÜZERE

……………… ASLİYE  CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

 

DOSYA NO             :……./…… E

KARAR NO              :……../…… K.

TEMYİZ TALEBİNE

İTİRAZ EDEN SANIK:

DAVACI                   : K.H.

MÜŞTEKİ               :

KARAR TARİHİ  :

 TALEP                            : Yerel mahkemece verilen beraat kararının karşılık müşteki vekilinin temyiz talebine itiraz

 

TEMYİZ NEDENLERİ   :

1- Ben yukarıda dosya ve karar numarası verilen dosya gereği kaçak elektrik suçlaması ile yargılanmış ve hakkımda beraat kararı verilmiştir. Hakkımda verilen kararı müşteki vekili tarafından bozulması yönündeki temyiz talebine itirazlarım aşağıdaki gibidir.

2- Benim davaya konu elektrik sayacım borcundan dolayı sökülerek müşteki kurum tarafından alınmıştır. Ben söz konusu borcu ödemek için uğraştığım ve abonelik almaya çalıştığım sırada yine kurum tarafından gelinerek kaçak elektrik kullandığım yönünde tutanaklar tutuldu. Zaten kaldıki adıma atılı borcuda ödemiş bulunmaktayım.

 3- Elektrik  sözleşme ile kullanıldığı sırada işlerimin bozulması nedeniyle elektrik borcunu ödeyemediğim için sayacım sökülmüştür. Kurumca sayacımız sökülmek suretiyle elektriksiz  bırakılmamızın yaşam şartlarına , sayacın söküldüğü yerin market olması ve soğutucu dolaplarının içinde bozulacak malzemelerin bulunması sebebi ile söz konusu kullanım mecburen devam etmiştir. Aksi takdirde büyük oranda zarar görecek ve mali açıdan zor durumda kalacaktım.

4- Bütün bu sorunlarımız göz önüne alındığında huzurdaki dava nedeniyle sayın mahkemenizce hakkımda verilen  BERAT kararı müşteki vekili tarafından bozulması yönündeki temyiz talebini reddettiğimi beyan etmekteyim.

SONUÇ VE İSTEM    : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenler  ve sayın Başkanlığınızca da resen yapacağı inceleme sırasında elde edilecek durumlar göz önüne alınarak yerel mahkemece verilen beraat kararına karşılık müşteki avukatının bozulması yönündeki isteğin reddedilmesini talep etmekteyim.

           Talebim doğrultusunda gereken işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. ….. /….. /…..

Saygılarımla,

TEMYİZ TALEBİNE İTİRAZ EDEN SANIK

……………………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi