Ogs Kaçak Geçiş Nedeniyle Kesilen Cezaya İtiraz Dilekçesi

Ogs Cezasına İtiraz Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

NÖBETÇİ SULH CEZA HAKİMLİĞİNE

                                               ……

 

İtiraz eden   : ………., TC ……..

Konu               : OGS ceza tutanağına itiraz

Tebliğ tarihi: …/…./…. (OGS cezasının tebliğ edildiği tarih)

 

AÇIKLAMALAR:

1-  ........... plakalı aracıma OGS noktasından yetersiz bakiye veya plaka okunamadığından kaçak geçiş yaptığım gerekçesiyle ......... TL ceza kesilmiştir.

2-Olay tarihinde ilgili OGS noktasından kesinlikle kaçak geçiş yapmadım. ................... seri numaralı OGS kartımda yeterli bakiye olmasına ve ön ve arka plakalarım okunaklı ve açık olmasına ve oldukça yavaş hızla o noktadan geçiş yapmama rağmen -birçok kez karşılaşıldığı üzere- OGS okuma cihazındaki teknik bir bozukluk ve yetersizlik nedeniyle hiçbir kusurum olmadığı halde tarafıma haksız biçimde kesilen para cezası hukuk devletinde kabul edilemez bir durumdur. 
3- İlgili noktadaki OGS cihazlarındaki bozukluk, bana ceza yazan kurumun gerekli ve yeterli bakımı yapmamasından kaynaklanmasına karşın, bu durum göz ardı edilerek tarafıma hiçbir suçum olmadığı halde para cezası kesilmiş olmasının hukuki, vicdani, idari ve insani hiçbir açıklaması bulunmamaktadır. 
4- Öncelikle olay tarihinde geçiş yaptığım noktadaki OGS izleme ve kayıt cihazlarının bozuk olup olmadığı, bu cihazların periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığı hususunda gerekli araştırma yapılmasını; akabinde olay mahallinde bizzat Hakimliğinizce keşif icra edilerek bu cihazların sıhhatli izleme, tespit ve kayıt yapıp yapmadıklarının saptanmasını istiyorum. 

 

SONUÇ VE İSTEM:           Yukarıda belirtilen  hukuki gerekçeler kapsamında, gerekli araştırma yapıldıktan ve keşif icra edildikten sonra haksız ve hukuka aykırı biçimde hakkımda yazılmış olan ceza tutanağının İPTALİNE karar verilmesini, saygılarımla arz ederim. ......./........./................

 

                                                                                        Ad-soyad (imza)

EKLER:
1- Tebliğ edilen OGS ceza tutanağı fotokopisi
2- Araç ruhsat fotokopisi
3- Sürücü belgesi fotokopisi

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi