Ortaklık Ve Kar Paylaşım Sözleşmesi

Ortaklık Ve Kar Paylaşım Sözleşmesi

DİLEKÇE BURADA

 

                                                  ORTAKLIK VE KAR PAYLAŞIM SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - KONU

BİR TARAFTAN …………..CD ……………………………NO:……. …………………… / İSTANBUL ADRESİNDE MUKİM …………… İNŞAAT …………………… (TC: ……………………..) İLE DİĞER TARAFTAN ……………… MAH ……………. CD …………. SK ………….. BLK ……………… NO:…… D:59 ……………./ İSTANBUL ADRESİNDE MUKİM …………….. İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM MAD GIDA SAN TİC LTD ŞTİ (VKN: ……………) AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSUSLARDA ORTAKLIK VE İŞLETME YÖNETİMİ HUSUSLARINDA MUTABAKATA VARMIŞLARDIR.

MADDE 2 – AMAÇ

İŞBU SÖZLEŞME, …………………….. İLE EKLİ SÖZLEŞMEDE BELİRLİ TOPRAK SAHİPLERİNİN ARALARINDA YAPMIŞ OLDUĞU ………………. NOTERLİĞİNİN …../…/…. TARİH VE …………. YEVMİYE NUMARALI DÜZENLENME ŞEKLİNDE KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNE TOPRAK SAHİPLERİNİN ONAYI İLE YENİ ORTAK MÜTEAHHİT ……………… İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM MAD GIDA SAN TİC LTD ŞTİ NİN KATILIMI VE ARALARINDAKİ BAHSİ GEÇEN KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNİN ORTAKLIK ŞEKLİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE İLİŞKİN GENEL ESASLARI DÜZENLEMEKTEDİR. BAHSİ GEÇEN KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ İŞ BU SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLEYİCİ PARÇASIDIR.

MADDE 3 – KAPSAM

…………….. NOTERLİĞİNİN …./…../….. TARİH VE …… YEVMİYE NUMARALI DÜZENLENME ŞEKLİNDE KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNE ……………… YENİ ORTAK OLARAK …………….. İNŞAATI ALMIŞ OLUP SÖZLEŞMEYE KONU İNŞAATI MÜTEAHHİT SIFATI İLE BİRLİKTE YÜRÜTECEKLERDİR. İŞ SONUCU ELDE EDİLECEK GELİRİN %.... Ü ………………’ A GERİ KALAN %..... SI ……………………. İNŞAAT A BÖLÜŞTÜRÜLECEKTİR. TARAFLAR İŞİN YAPILMASINDAN BİTİMİNE KADAR HER AŞAMADA GELİR VE GİDERLERE İLİŞKİN BİLGİ İSTEYEBİLİR BELGE VE DEFTER KAYITLARININ İNCELENMESİNİ TALEP EDEBİLİR. TARAFLAR HER ANLAMDA, MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA ORTAKTIRLAR. TARAFLAR TOPRAK SAHİPLERİ İLE ANLAŞMIŞ OLUP KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNDE BERABER RESMİ BİR ŞEKİLDE MÜTEAHHİTLİK GÖREVİNİ ÜSTLENECEKTİRLER. TARAFLAR KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNDEKİ EDİMLERİ YERİNE GETİRMEKLE MÜKELLEFTİR. İŞ BU KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNDEKİ TÜM MADDİ GİDERLERİ ÖZSUCU İNŞAAT KARŞILAYACAK OLUP GELİRLERDEN İLK BU GİDERLER DÜŞÜLECEKTİR.

İNŞAATIN YÜRÜTÜLMESİ ESNASINDA DOĞAN HER TÜRLÜ BORÇTAN (VERGİ, SGK, İPC VS) TARAFLAR EŞİT OLARAK SORUMLUDUR. AYRICA TARAFLARIN BUGÜNE KADAR YAPMIŞ OLDUKLARI HARCAMALAR EKTE LİSTE HALİNDE SUNULMUŞ OLUP ELDE EDİLECEK GELİRLERDEN İLK ÖNCE TARAFLARIN YAPMIŞ OLDUĞU HARCAMALAR DÜŞÜLECEKTİR.

TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNDE FERAĞ AŞAMASINDA TARAFLAR TEK BAŞLARINA KENDİLERİNE DÜŞEN GAYRİMENKULLER ÜZERİNDE TASARRUFTA BULUNAMAYACAKLARDIR. GAYRİMENKULLERİN DEVRİ VE SATIŞI MÜŞTEREK İMZA İLE YAPILABİLECEKTİR.

MÜTEAHHİTLERİN RUHSAT ALIMINA MÜTEAKİBEN DERHAL ………………… İNŞAAT …………………..’ A ……………… MAH ………. SK NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜ VERECEK AYRICA …………… TL (…………TL) NAKİT ÖDEME YAPACAKTIR. İŞ BU ÖDEMELER ………………….’ IN EDİNECEĞİ KARDAN İLERİDE DÜŞÜLECEKTİR.

MADDE 4 – SÜRE

İŞBU SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜK SÜRESİ KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNDE BELİRTİLEN SÜRE SONUNA KADAR DEVAM EDECEKTİR. ORTAKLAR BELİRTİLEN SÜREDEN ÖNCE SÖZLEŞMEYİ HİÇBİR ŞEKİLDE FESHETMEYECEK İŞİN YÜRÜTÜLMESİNDE HAKLI FESİHE NEDEN OLACAK İHMAL, KUSUR İŞİN TESLİMİ SÜRELERİNDE GECİKME VE KASITLI EYLEMLERDE BULUNMAYACAKTIR. İŞBU SÖZLEŞME SONA ERSE VEYA FESHEDİLSE DAHİ YÜRÜRLÜKTE BULUNDUĞU DÖNEM İÇİN HÜKÜM DOĞURMAYA DEVAM EDER. ANCAK SÖZLEŞMENİN ZORUNLU OLARAK FESHİ HALİNDE TARAFLAR BİRBİRİNDEN HERHANGİ BİR HAK VE ALACAK TALEBİNDE BULUNMAYACAKTIR.

MADDE 5 – İKAMETGÂH VE TEBLİGAT ADRESLERİ

TARAFLAR İŞBU PROTOKOL SEBEBİYLE YAPILACAK TÜM BİLDİRİMLER İÇİN İŞBU PROTOKOLÜN BİRİNCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN ADRESLERİNİ YASAL İKAMETGÂH VE TEBLİGAT ADRESİ OLARAK BELİRLEDİKLERİNİ KABUL VE BEYAN EDERLER. TARAFLAR BU ADRESTE MEYDANA GELEBİLECEK DEĞİŞİKLİĞİ DİĞER TARAFA YAZILI OLARAK BİLDİRMEDİKLERİ TAKDİRDE, BU ADRESE YAPILACAK TEBLİGATLARIN GEÇERLİ SAYILACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDERLER.

MADDE 6 – UYUŞMAZLIKLARDA YETKİLİ MERCİLER

İŞBU PROTOKOLÜN UYGULANMASINDAN DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜNDE BAKIRKÖY MAHKEMELERİ VE İCRA MÜDÜRLÜKLERİ YETKİLİ OLACAKTIR.

MADDE 7 – CEZAİ ŞART

İŞBU PROTOKOL ŞARTLARINA AYKIRI DAVRANAN TARAF DİĞER TARAFIN ZARARLARINA KARŞILIK OLMAK ÜZERE …………………. USD (…………………………I) BEDELİ İFAYA EKLENECEK CEZAİ ŞART OLARAK DİĞER TARAFA NAKDEN VE DEFATEN ÖDEMEYİ GAYRİKABİLİ RÜCU OLARAK KABUL BEYAN VE TAAHHÜT EDER. TARAFLAR CEZAİ ŞARTIN FAHİŞ OLDUĞUNDAN BAHİSLE TENKİSİNİ TALEP VE DAVA ETMEYECEKLERİNİ VE BU HUSUTAKİ TALEP VE DAVA HAKLARINDAN FERGATA ETTİKLERİNİ KABUL BEYAN VE TAAHHÜT EDERLER.

TARAFLAR 7 MADDEDEN VE 2 SAYFADAN OLUŞAN İŞBU PROTOKOLÜN TAMAMINI OKUDUKLARINI VE MUTABAKATA VARMAK SURETİYLE ……/…../….. TARİHİNDE İMZALADIKLARINI KABUL VE BEYAN EDERLER. İŞBU PROTOKOL 4 NÜSHA OLARAK DÜZENLENMİŞ OLUP TARAFLARCA VE ARACI İLE AVUKAT TARAFINDAN MUHAFAZA EDİLECEKTİR. İŞ BU SÖZLEŞME İMZA TARİHİ İTİBARİ İLE YÜRÜRLÜĞE GİRECEKTİR.

 

AD SOYAD (TC: ……………………….)                            ………………. İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM MAD GIDA  

                                                                                                            SAN TİC LTD ŞTİ (VKN: ………………..)

 

 

EK-1: ) ……………………’ IN KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZŞEMESİNDE GÖRÜNEN TOPRAK SAHİPLERİ İLE RESMİ BİR ŞEKİLDE NOTERDE İMZALAMIŞ OLDUĞUKAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ

EK-2: ) TARAFLARIN BUGÜNE KADAR YAPMIŞ OLDUKLARI HARCAMALARI GÖSTERİR ÖDEME DÖKÜMÜ

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi