Evin Önündeki Arabanın Çalınması şikayet dilekçesi

Araç Hırsızlığı için dilekçe örneği

Evinizin önünde veya park ettiğiniz bir alandan arabanız çalınmış ise; araç hırsızlığı şikayeti için örnek hazırlanmış araç hırsızlık şikayet dilekçesini indirip, cumhuriyet başsavcılığına verip işlem başlatabilirsiniz. Aşağıdaki indir butonunu kullanarak word şeklinde hazırlanmış araç hırsızlık şikayet dilekçesini indirip kendinize uygun şekilde doldurunuz.


…….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

           

ŞİKAYETTE BULUNAN :  ………. – T.C.NO: ………

ADRES                 :

ŞÜPHELİ             : MEÇHUL

SUÇ KONUSU    : OTO HIRSIZLIĞI  

 

AÇIKLAMALAR    :

1-  Yukarıda bildirdiğim adresimde oturmaktayım. Daha evvel  ……………………………………………..Caddesi üzerindeki, şirketimizin devam eden inşaatının önünde çalışmaz vaziyette bıraktığım ………………. Plakalı ,…………… model,……………renkli ………………….marka hususi otom ile kaza yapmam nedeniyle hasarlı vaziyette dururken, bilinmeyen kişi veya kişilerce yerinden kaldırılmak suretiyle çalınmıştır.

2-  Yaptığım bütün araştırmalar neticesinde aracımın izine rastlayamadım. Bu sebeplerle aracımın bulunup tarafıma teslimi ile eylemi gerçekleştiren kişi veya kişiler hakkında yasal işlem yapılması için işbu şikayet dilekçesinin verilmesi zorunlu olmuştur.

DELİLLER                  : Ruhsat bilgileri, trafik kaydı vs.deliller.

HUKUKİ  NEDENLER : İLGİLİ MEVZUAT.

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, kovuşturma başlatılarak aracımı çalan kişi veya kişilerin tespiti ile eylemlerinden dolayı haklarında kamu davası açılması suretiyle cezalandırılmalarına,

            Aracımın bulunması halinde tarafıma teslimine karar verilmesini arz ve talep ederim. …../……/………..

Saygılarımla,

TALEP VE ŞİKAYETTE

BULUNAN

…………..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi