Nüfus Müdürlüğü İdari Para Cezası Tutanağına İtiraz

İdari Para Cezası Tutanağına İtiraz

DİLEKÇE BURADA

                                 

 ...........ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

…….. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

 

İTİRAZ EDEN  (DAVACI) : .......-T.C…..

ADRES            :

DAVALI           : .............VALİLİĞİ İl Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü

KONU             : İDARİ PARA CEZASINA İTİRAZIM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR:  

Şahsım adına gelen ekte tarafınıza sunduğum gerçeğe aykırı adres beyanında bulunduğum sebebi ile kesilen İDARİ PARA CEZASINA süresi içersinde itiraz etmekteyim.

Kesinlikle gerçeğe aykırı adres beyanında bulunmadım. ................................................adresinde yaklaşık ..................... yıl önce ikamet etmekteydim............... yıl önce Yukarıda belirttiğim ve ekte tarafınıza sunduğum ikamet belgesinde de görüleceği üzere ...............................................Adresinde ikamet etmekteyim.Bu adrese yeni taşındığımda başvurmuş olduğum Esenler Nüfus müdürlüğü görevlileri tarafından adıma bu adrese dair bir doğalgaz vs fatura aboneliği olduğunda diğer adreste düşümün kendiliğinden gerçekleşecektir .Adres beyanına gerek bulunmamaktadır.Cevabı verilmiştir.Bende nüfus müdürlüğü tarafından bu cevabı aldığımda başkaca bir işlemde bulunmadım.Belirttiğim üzere gerçeğe aykırı bir adres beyanında bulunmadım.Bu suçlamayı kabul etmiyor  ekte tarafınıza sunduğum     İDARİ PARA CEZASI’na süresi içersinde itirazımı sunarım.

Dolayısı ile şahsımdan kaynaklanmayan bu durum nedeni ile hakkımda kesilmiş olan idari para cezasına itiraz eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle İDARİ PARA CEZASINA itiraz eder itirazımın kabulünü tarafınızdan arz ve talep ederim.    ..../....../.....                             

 Saygılarımla; 

TİRAZ EDEN:  ………

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi