Belgeye Atılan İmzaya ve Borca İtiraz

Belgeye Atılan İmzaya ve Borca İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

………….İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

                             ……………

 

ESAS NO                                 :

İMZAYA  VE BORCA

İTİRAZ EDEN BORÇLU     :

KARŞI TARAF ALACAKLI:

DAVA KONUSU                  : BORCA İTİRAZ ,SAHTE İMZA

 

İTİRAZ NEDENLERİ:

1- Ben yukarıda belirtmiş olduğum dosya numaralı davada hakkımda açılmış olan icra takibine konu olan borçla alakam olmadığını ve çeklerdeki imzanın ve senetler deki imzanın bana ait olmadığına dahil bu dilekçem ile itirazlarımı beyan etmekteyim.

2- borçlu olarak görülmekte olan icra takip dosyasında alacaklı taraf ile hiçbir ticari ilişkim olmadığını ve çeklerdeki ve senetlerdeki imzanın benim tarafımdan atılmadığına dahil bir üst mahkemeye imzalarım tespiti için menfi tespit davası açmış bulunmaktayım.

3- bu nedenle bu borcu kabul etmediğimi beyan ederek borca ait olan çek ve senetlerdeki imzanın  baskı ve tehdit yoluyla oğlum ……………………. dan alınmış olması ve beni bu olaydan adresime gelmiş olan tebliğ neticesinde haberim olması nedeni ile çek ve senet teki imzaların  incelenmesini talep etmekteyim.

DELİLLERİM:NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, YASAL OLAN HER TÜRLÜ DELİL

SONUÇ VE İSTEM:Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı alacaklı olarak borcu kabul etmediğimi ve bu borca ait olan çek ve senetlerdeki imzanın benim tarafımdan atılmadığı ve alacaklı taraf ile hiçbir ticari ilişkim bulunmaması nedeni ile bu borca itirazlarımı beyan ederek bu dilekçem ile gerekli tespitin yapılarak itirazımın kabulünü talep etmekteyim talebimin kabulü için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. …./…../……

 

İMZAYA VE BORCA İTİRAZ EDEN

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi