Sahte İsimlerle Ürün satışı nedeniyle şikayet dilekçesi

Sahte İsimlerle Ürün satışı

DİLEKÇE BURADA

 

…… TÜKETİCİ MAHKEMESİNE

 

DAVACI          : ……….. -T.C……

ADRES            :..........VE TİC.LTD.ŞTİ.

KONU             : Sahtecilik ile yapılan satışın iptali

 

AÇIKLAMALAR               :

1-  …./…../…….Tarihinde yukarıda belirttiğim ikamet adresime davalı firmanın çalışanları tarafından gelinerek kapıdan satış yapılmıştır.

 

2- Bu satışı yapan çalışanlar MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından görevlendirildiklerini ve anlaşmalı olduklarını belirterek ekte tarafınıza sunduğum sözleşme ile şahsıma eğitim seti ‘ni ……………..-TL- bedelli olarak satmışlardır.

 

3- Ancak satılan ürünlerin belirttikleri özelliklere sahip olmaması ve yaptığım ufak çaplı araştırma neticesinde MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ile hiçbir alakalarının olmadığını öğrenmiş bulunmam üzerine dolandırıldığımı anladım.

 

4-Hemen ……………. gün içerisinde cayma bildirmeni gönderdiğim ve telefon ile kayda aldırdığım davalı firma hiçbir işlem gerçekleştirmemiştir.

 

5-Şahsıma icra taklibi göndereceklerini belirten davalı ekte sunduğum ihtarnameyi göndermiştir.

 

6- Dolayısı ile icra takibinin durdurulmasını ve sahtecilik yolu ile yapılan satışın iptalini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP   :

Yukarıda anlattığım gerekçelerle, sahtecilik ve dolandırıcılık yolu ile yapılan satışın iptalini ve icra takibinin durdurulmasını tarafınızdan gerekli işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.     ……/…../…….. Saygılarımla                                                                                          

Şikayetçi......


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi