Boşanma Dilekçesi Şiddetli Geçimsizlik

Boşanma Dilekçesi Şiddetli Geçimsizlik

DİLEKÇE BURADA

 

BAKIRKÖY NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DAVACI               : ……T.C ……  GSM:

ADRES                 :

DAVALI               :

ADRES                 :

DAVA                   : EVLİLİĞİN TEMELDEN SARSILMASI VE ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK NEDENİ İLE BOŞANMA TALEBİM HAKKINDADIR .

 

AÇIKLAMALAR         :

Davalı olduğum eşim ile yaklaşık 36 yıldır resmi olarak evli bulunmaktayım.  Bu evliliğimizden .................... doğumlu ............................…………… doğumlu olma 2 Müşterek çocuğumuz bulunmaktadır.  Müşterek çocukların velayetlerinin bende kalmasını talep etmekteyim.

Evlendiğimiz günden itibaren aramızda fikren ve ruhen anlaşmazlık baş göstermiş olup bu anlaşmazlıklar zaman içinde müşterek aile birliğimizi çekilmez hale getirmiştir. Davalı eşim ile aramızda çıkan tartışmalarımız artık münakaşalara dönüşmüştür ve bunun önüne geçememekteyiz. 

Davalı eşim evlilik birliğinin kendisine yüklediği görevleri gereği gibi yerine getirmemektedir. Davalı ile maddi manevi hiçbir paylaşımımız bulunmamaktadır. Hiçbir ortak noktamız kalmamıştır.

Aramızda sevgi ve saygı kalmamıştır. Bu evlilik fiilen bitmiştir. Bundan sonra bir arada yaşamamız imkânsız duruma gelmiştir. Aile birliğimiz taraflardan beklenmeyecek derecede sarsılmıştır. Bundan sonra bir araya gelerek evlilik birliğini yürütmemiz imkânsız hale geldiğinden boşanmamızın her iki taraf için daha yararlı olacağı kanaatine varmam nedeniyle iş bu davanın açılması zorunlu olmuştur.

 

DELİLLER                   : Nüfus kayıtları, vs. deliller.

HUKUKİ NEDENLER  : TMK.nun   Ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM      : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle evlilik birliğimiz fiilen bitmiş olduğundan, bu doğrultuda BOŞANMAMA,  karar verilmesini yargılama giderlerinin davalıdan karşılanmasına karar verilmesini tarafınızdan arz ve talep ederim.                            

Saygılarımla                                                         

DAVACI :…………..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi