Sulama Kanalı Projesinin Düzeltilmesi

Sulama Kanalı Projesinin Düzeltilmesi

KARLIOVA İLÇE KAYMAKAMLIĞINA

 

KONU :SULAMA KANALI HK.

İlçemize bağlı kaynak köyü sakinleriyiz.

DAP kapsamında köyümüzde yapımı hala devam eden sulama kanalının projeye uygun yapılmadığını ve ihtiyaca cevap vermekten çok uzak olduğunu tarafınıza bildirmeyi vatandaşlık görevi olarak görmekteyiz.

Gerekçe: Suyun Uludere (Büyük Dere)’den getirilmesi gerekirken işin başlangıcından mühendis, müteahhit ve birkaç köy sakini kanalın başına giderek Büyük Dere’den suyun getirilmesinin imkansız olduğunu ifade etmiştir.  Bu sonuca her hangi bir bilimsel çalışma yapılmaksızın ulaşılmıştır. Oysa 1982-1983 yıllarında insan gücüyle Büyük Dere’den suyun getirildiği bütün köylülerce bilinmektedir. Müteahhit maliyeti azaltmayı hedeflediği için köylüleri yanılttığı kanaatindeyiz. Ayrıca bazı yerlerde projeye göre logar olması gerekirken bunun gerçekleştirilmediğini gözlemlenmiştir. Kaldı ki aşırı yağışlarda sel gibi durumlarda durum daha vahim bir hal alacak ve kanal tahrip olacaktır. Ülkemizin olanakları böylece heba olacaktır. Biz köylüler de mağdur olacağız. Amacımız Büyük Dere’den suyun getirilmesi ve mağduriyetimizin giderilmesidir. Çünkü mevcut durum bu amaca hizmet etmekten uzaktır.

Kanunun ivedilikle ele alınması, gerek bilimsel çalışmaların yapılarak Büyük Dere’den suyun getirilmesi, gerekse mağduriyetimizin giderilmesi arzumuzdur.

Sorunun gidereceğinize ve işin bizzat takipçisi olacağınıza olan inancımız tamdır. Biz köylüler olarak da gerek görülmesi halinde başta valilik olmak üzere, DAP-BİMER gibi kurumlardan bu işin çözüme kavuşturulmasını talep ederiz.

Gereğini bilgilerinize arz ederiz :10.07.2016

ADRES : Kaynak Köyü

KARLIOVA/BİNGÖL

Not : Devamı Ektedir.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi