Tedbir talepli borca itiraz dilekçesi

Tedbir talepli Borca İtiraz Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

………. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

TEDBİR TALEPLİDİR.

 

DOSYA NO     :……/…..

BORCA İTİRAZ EDEN  :………. –TC………

ADRES                      :

ALACAKLI               :

KONU                        :BORCA İTİRAZIM HAKKINDA

 

AÇIKLAMALAR     :

1-     Yukarıda numarasını belirttiğim dosyada Borçlu olarak bulunmaktayım. Borca itiraz etmekteyim.

2-     Söz konusu olan makineyi ben ……………….. plakalı aracımla …………………….. İSTANBUL’A getirdim. Ben sözü geçen makineyi sağlam bir şekilde teslim ettim. Teslim ettiğime dair ………………. TL’lik fatura tarafıma kesildi.

3-     Ben makineyi depoya teslim ettim ve depodan da başka bir araçla fabrikaya gönderilirken makineyi araçtan indiren vincin halatı kopmuş ve halatın kopmasıyla sözü geçen makineye zarar verilmiş olabilir.

4-     Sözü geçen makine da oluşan zararın benle alakası yoktur. Ben hem vinci kullanan şahısla hem de malın sahibiyle konuştum ve zararın benden dolayı kaynaklanmadığını belirttiler.

5-     Yukarıda numarasını belirttiğim dosyada borçlu olarak görünmekteyim. Bu borçtan dolayı adıma ……………… İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN ……../…………. dosya numaralı icra takibi haksız yere açılmıştır. Bu borcu kabul etmiyorum. Alacaklı firmanın hakkımda başlatmış olduğu ………………….. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ …………/…………. E. Sayılı icra takibine itiraz etmekteyim.

SONUÇ VE İSTEM  :  Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı hakkımda başlatılmış olan icra takibine itiraz eder takibin iptalini ve icra takibinin tedbirin durdurulmasını gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim…../……/……

İTİRAZ EDEN: ………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi