Telefon Yoluyla Dolandırıcılık | Resmi Kurum İsmi Kullanarak dolandırıcılık

Telefon Yoluyla Dolandırıcılık

www.dilekceburada.com

 

BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

MÜŞTEKİ(ŞİKAYETÇİ) : ….  T.C.:…

ADRES                 :

ŞÜPHELİ       :  ……… NUMARALI HATTIN KULLANICISI

KONU              : TELEFON YOLU İLE DOLANDIRICILIK

AÇIKLAMALAR :

Şikayetçi olduğum ancak kim ve ya kimler olduğunu bilmediğim şahıs ya da şahıslar tarafından telefon yolu ile dolandırıldım………………………numaralı telefondan bugün saat …………………… sularında beni aramış ANKARA MAMAK ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN aradığını ve ……………… isimli şahsı tanıyıp tanımadığımı ve bu şahsın benim kimlik bilgilerimi kullanarak adıma 15 ten fazla hat çıkardığını bu hatların PKK ile ilgili olduğunu bunları yakalayabilmek adına devletten belli bir miktar para temin edildiğini ve bu para sayesinde benim de yardımım ile bu şahısları yakalayacaklarını belirtti.

 Şahıs ve ya şahıslar tarafından benim iyi niyetim kullanılarak adıma olan ………………………………… şubesi hesabımdan ……………….-TL paramı çekerek beni dolandırmış ve benim şüphelenmemem için önce benim vermiş olduğum bilgilerimi kullanarak 2 kez …………………..-TL  olmak üzere toplam …………………-TL paramı çekerek sonrasında ……………………..’tan bana para göndereceğini ve bu gönderilen parayı onların belirteceği diğer bir hesaba aktarmam gerektiğini belirterek bu yolla da bana yollanmış parayı tekrar almışlardır.

SONUÇ VE İSTEM   :

Yukarıda belirttiğim nedenlerle; şüpheli şahıstan ve ya şahıslardan şikayetçi ve davacıyım. Uzlaşmak istemiyorum. Şahısın belirtmiş olduğum numaradan ve banka hesap numaralarından kimliği ve yerinin tespiti ile hakkında gerekli işlemlerin başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını,ve teknik takip için ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM BÜRO AMİRLİĞİNE DE yazı yazılmasını talep eder, haklarında kamu davası açılmasını arz ve talep ederim. Saygılarımla

                                                                      

ŞİKAYETÇİ …………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi