Temerrüd Nedeniyle Tahliye Ve Alacak Dilekçesi

Temerrüt nedeni ile tahliye dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

  ……. SULH HUKUK MAHKEMESİ

 SAYIN HAKİMLİĞİ’NE 

 

DAVACI          : ………… -T.C. ………

ADRES            :

DAVALI          :

KONU             : TEMERRÜT NEDENİ İLE TAHLİYE VE ALACAK TALEBİM HK.

AÇIKLAMALAR  :……………… Adresinde bulunan taşınmazı …….. yılı ………………. ayında satın aldım.Satın aldığımda taşınmazda kiracı olarak oturan davalı ile satış işleminden sonra davalının çıkacağını belirtmesi üzerine kira kontratı yapılmamış  sözlü olarak …….. yılı MAYIS ayı içerisinde kiralamıştır. Temmuz ayına kadar kiralarını ödeyen davalı ……. yılının temmuz ayından itibaren halen daha kiralarını ödememiş taşınmazı da tahliye etmemektedir.

Davalının ödemediği …….. yılı …………………… ayları, kiraları ve ……. yılı, …………………………………… ayı kira bedellerini tahsil edebilmek amaçlı davalı hakkında ………………… İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN ……./……… E. Sayılı dosyası ile icra takibi başlatmış bulunmaktayım.

Aylık kira bedeli …….-TL- olan taşınmazın kirasını yaklaşık …… ay ödemeyen davalı hakkında başlatmış olduğum icra takibi asıl alacağı ……..TL- olarak belirtilmiştir. Ancak davalı icra takibine rağmen halen daha ödeme yapmamıştır. Hatta ödemeden kaçmak amaçlı tebligatları almayan davalı muhtara yapılan tebligatı da almamış ve icra dosyasına itiraz etmemiştir.

Dolayısı ile davalı temerrüde düşmüştür. Bu nedenle de temerrüt nedeni ile tahliye talebimin ve ödenmeyen kira bedellerinin ödemesinin yapılmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

DELİLLER                 : İCRA DOSYASI 

SONUÇ VE İSTEM    :Yukarıda belirttiğim nedenlerle; davalı temerrüde düşmüş olduğundan taşınmazdan tahliyesine ve ödememiş olduğu yaklaşık 13 aylık kira bedellerinin icra takip dosyası ile birlikte tahsiline karar verilmesini tarafınızdan arz ve talep ederim. Saygılarımla   

 

                                                                       DAVACI: ………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi