Trafik Kazası Maddi Hasarın Talebi | Ödenmeyen Masraf

Trafik Kazası Maddi Hasarın Talebi

DİLEKÇE BURADA 

 

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

                                                                                               ……………..

 

 

DAVACI            :  ……. –T.C……                            

ADRES : 

DAVALI           :  ……. Plakalı Aracın Sahibi ve Sigorta Acentesi                        

KONU             :   Adıma ait ………………….. Plakalı aracıma kusurlu olarak arkadan çarparak zarar verdiği çarpanın ve çarpanın ve Trafik sigortası paramı ödemediğinden 

DAVA DEĞERİ :    …………………...-TL.

 

AÇIKLAMA:Sevk ve idaremdeki ……………….. plakalı ………………… 2005 Model hususi aracımla ………………………………. istikametime giderken, normal seyir halinde iken,

Karşı tarafın Sevk ve idaresindeki ………………………… Plakalı aracın …./……/….. günü saat …………… sıralarında yolun gidiş istikametine göre, arkamdan gelerek bana arkamdan vurdu.

Benim aracım hasarlı olduğu için hasar tespiti için, ……………….Sulh Hukuk Mahkemesine hasar tespiti için başvurdum, Mahkeme Heyeti aracımda olan hasar tespiti yaparak bilirkişinin raporunda …………………… TL aracımda masraf çıkarmıştır.

Ayrıca Mahkeme harcı Keşif bedeli ve Oto çekici masrafı da ödedim makbuzları da dosyamda mevcuttur. Tüm masrafların toplamı …………………… TL. dir.

………… Sigortadan dosya açıldı eksper geldi. Karşı tarafın aracı olan ………………………. Plakalı aracı kaza esnasında %100 kusurlu olduğunu karar verdi. Ancak Ödeme aşamasında ……………………Sigorta A.Ş tutulan kaza tutanağının gerekçe göstererek ödememi yapmamıştır. Belgelerim ekte mevcuttur.

            Ben bu konuda mağdur durumdayım Aracımın hasarından dolayı davalıların ödeme yapmadıklarından bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLER  :  İlgili Mevzuat 

 

HUKUKİ DELLİLER :  Tutulan tutanak, Bilirkişi raporu,muhtelif faturalar ve Çekilen fotoğraflar ve  …………….Sulh Hukuk Mahkemesinin …………../………….iş dosyası  ve her türlü delil 

 

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarda arz edilen nedenlerden dolayı bahse konu Aracım da meydana gelen hasardan dolayı ………………. TL zarara uğratıldım. Dava tarihinden itibaren Yasal faizi ile birlikte davalılardan alınarak tarafıma verilmesini ve masrafların davalılar üzerine bırakılmasını saygılarımla arz ederim…../…../…..

                                                                                                                       DAVACI……

 

 

 

 

EKİ   :

Nüfus cüzdan örneği 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi