Araca Çarpıp Kaçma Nedeniyle Suç Duyurusu

Araca Çarpıp Kaçma

Hareket halindeyken kazaya sebebiyet verip kaçan sürücünün, tespit edilmesi ve sebep olduğu trafik kazasından dolayı araçta meydana gelen maddi hasarın ödetilmesi için, örnek hazırlanmış araca çarpıp kaçma nedeniyle suç duyurusu konulu dilekçeyi indirip kendinize uygun şekilde doldurup cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunubilirsiniz. Word şeklinnde hazırlanmış adliye dilekçesi örneğini aşağıdaki indir butonuna basarak indiriniz.


BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYET EDEN      :…… - T.C.:…

ADRES                    :

ŞİKAYET EDİLEN  :……………. PLAKALI ARACIN KULLANICISI

KONU                       :TRAFİK KAZASINA SEBEBİYET VERİP KAÇMAK NEDENİ İLE SUÇ DUYURUSU

AÇIKLAMALAR    :

            Ben şikayet eden olarak şikayetçi olduğum ……………… plakalı aracın kullanıcısı tarafından …./…../…. Tarihinde, saat ………… civarında ……………………………….. mevkiinde kullanıcısı olduğum …………… plakalı kullanmakta olduğum ticari araca (taksi)  çarpıp kaçmıştır.Kullanmakta  Kazayı etraftan gören şahıslar tarafından plakası alınan aracın …………………. Minibüs/kamyon/otobüs, olduğu belirtilmiştir.

Kaza neticesinde  aracımda sağ arka kapıda hasar oluşmuştur.. Kazaya sebebiyet veren şahıs olay yerinden kaçmış olduğu için kaza sebebi ile mağdur olmuş mağduriyetimin giderilmesi için tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM    :

            Yukarıda arz ve izah ettiğim üzere maddi hasarlı kazaya sebebiyet veren aracın kaçması ile mağdur olmuş mağduriyetimin giderilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasını ve ……………….. plakalı aracın trafikten bağlanmasını tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim…../……/….

 

                                                                                                          ŞİKAYET EDEN

                                                                                                         ……………………  


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi