Trafik Cezası Ve Araç Bağlanması Davasının Durdurulması

Yürütmenin Durdurulması Talebi

DİLEKÇE BURADA

 

İSTANBUL İDARE MAHKEMESİ’NE

 

YÜRÜTMENİN DURDURULMASINI

TALEP EDEN DAVACI  : ……-T.C……

ADRES                      :

DAVALI                    : İSTANBUL VALİLİĞİ

KONU                        : YÜRÜTMENİN DURUDURLMASI TALEBİM Hk.

 

AÇIKLAMALAR    :

1- Şahsım adına kayıtlı 34 …………plakalı aracı …./…./…… tarihinde BAYRAMPAŞA OTOGAR ANA GİRİŞ KAPISI’NDA bağlanmıştır.

 

2- Korsan taksicilik yapmadığımız halde bu şekilde suçlanmak ve aracın bağlanması şahsımı zarara uğratmıştır. Hem de mağdur etmiştir.

 

3-  …./…./….. tarihinde otogar da giriş bölümünde yapılan çevirme nedeni ile korsan taksi muamelesi yapılarak aracım bağlanmıştır.

 

4-  Kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti Kanunları gereği yasak olan, usule aykırı olan korsan taksi işini yapmamaktayım. Her Türk Vatandaşı gibi resmi çalışmakta ve tüm vergilerimi eksiksiz ödemekteyim. Bu şekilde özen ve önem göstererek eksiksiz çalışmakta iken bu şekilde suçlanarak aracımın bağlanması şahsımı mağdur etmiş zarara uğratmaktadır.

 

5- Dolayısı ile yapılan uygulamanın YÜRÜTMENİN DURUDURLMASINI bağlanan ve her gün otopark ücreti yansıyan aracımın şahsıma iadesini ve cezaların iptalini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:    Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum üzere haksız ve nedensiz yere aracım bağlanmış ve usulsüz işleme maruz kalmış bulunmaktayım. Bu YÜRÜTMENİN DURUDURULMASINI aracımın şahsıma iadesini ve trafik cezalarının iptalini arz ve talep ederim…../…./…. Saygılarımla 

TALEP EDEN ARAÇ SAHİBİ…..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi