Banka Dosya Masrafı İadesi için dilekçe örneği

Banka Dosya Masrafı İade

Bankaların müşterilerinden değişik isimler adı altında talep ettiği ücretlerin geri iadesi için dilekçe ile müracaatta bulunabilirsiniz.

Kredi kartı aidatı, banka kartı aidatı, işlem ücreti ve dosya masrafı adı altında bir çok kesintiler yapılmakta bu kesintiler haksız ve hukuksuz olarak 4077 sayılı yasaya belirlenmiştir. Bu nedenle dosya masrafı iadesi için dosya masrafı iadesi dilekçe örneği ile bu kesintileri talep edebilirsiniz.


DİLEKÇE BURADA

 

 

AKBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Konu: Kredi masrafları iadesi.

Bankanızın ……… numaralı kredi müşterisiyim. Her kredi işleminde bankanıza, anılan krediye ait kredi masrafını ödemekteyim. Ancak, çeşitli mahkemeler ve Yargıtay kararlarıyla “Kredi masraflarının haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir.” Bu çerçevede;

1- Şimdiye kadar bankanıza yaptığım tüm kredi masrafları ödentilerinin on yıl geriye dönük dökümünün bir listesinin verilmesini,

2- On yıl geriye dönük olarak kesilen masraf ücretlerinin toplamının yasal faizi ile tarafıma iadesini,

Aksi taktirde alacağımın faiziyle birlikte tahsili için her türlü mahkeme masrafları ve avukatlık ücretlerini bankanızdan tahsil etmek üzere yasal yollara başvuracağımı bildiririm.

Saygılarımla,

 

                                                                                                                      İsim Soyisim

        İmza

Adres :


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi