Banka Hesabından İzinsiz Para Çekilmesi

Banka Hesabından İzinsiz Para Çekilmesi

İnternet yoluyla veya banka atm'sinden banka hesabınızdan paranız çalınmış veya izniniz olmadan hesabınızdan işlem yapılmış ise bu örnek adliye dilekçesini kullanıp, cumhuriyet başsavcılığına başvuru yapabilirsiniz. Word şekilned hazırlanmış Banka hesabından izinsiz para çekilmesi şikayet dilekçesini aşağıdaki indir butonuna basarak indirip, kendinize uyğun şekile doldurunuz.


…….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYETTE BULUNAN

MÜŞTEKİ             :……….T.C ……….     

ADRES                  :

ŞÜPHELİ             : MEÇHUL

SUÇ  KONUSU   : BANKA HESABIMA GİRİLMEK ,PARA ÇEKMEK SURETİYLE MAĞDURİYETİME   NEDEN OLMAK

AÇIKLAMALAR    :

1-    Yukarıda belirtmiş olduğum adresimde oturmaktayım……………………. şubesinde tarafıma tahsis edilen …………………………. numaralı  hesabımdan bilgim dışında internet aracılığı ile işlem başlatılmış olup bunun neticesinde ……. TL çekilerek .................................... adına olan hesaba aktarıldığı bankacı tespit edilmiştir.

2-     Bu işlemi yapan kişi ve kişilerin kim oldukları hakkında kesin bilgim yoktur. Ancak yaptığım araştırmalar ve bankacı tarafıma verilen bilgiler incelendiğinde bilgim dışında bu işlemlerin başlatılıp sonuçlandırıldığı dolayısıyla, maddi yönden kayba uğratıldığım belirlenmiştir.

3-     Mağduriyetime sebebiyet veren bu kişi ve kişilerin tespiti , olayın gelişimine sebebiyet veren sorumluların belirlenerek eylemlerinden dolayı cezalandırılmaları için bu talebin yapılması zorunlu olmuştur.

DELİLLER                 : KART hesap özeti ve banka kayıtları ile vs. deliller

HUKUKİ NEDENLER :ilgili mevzuat

SONUÇ VE İSTEM  : yukarda arz ve hiza ettiğim nedenlerle meydana gelen bu usulsüzlü ile ilgili kovuşturma başlatılarak eylemi gerçekleştiren kişi veya kişilerin tespiti ,bu işlerde ihmali olanların belirlenerek eylemlerinden ötürü haklarında kamu davası açılması suretiyle cezalandırılmalarına

  Bankada meydana gelen bu usulsüzlükten sorumlu tutulmamama karar verilmesine arz ve talep ederim.   Saygılarımla, 

                                                               ŞİKAYET EDEN………

EK      : BANKA EXTRESİ KART FORMU


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi