Hastane Şikayet Dilekçesi

Hastane Şikayet Dilekçesi

……… İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜŞİKAYETÇİ               :

ADRES                       :

ŞİKAYET EDİLEN :

KONU                      : Yanlış ameliyat ve tedavi şikayeti

 

 

AÇIKLAMA

…………. tarihinde rahatsızlığım nedeniyle; ………………. HASTAHANESİ’ne gittim. Rahatsız olduğumu söyledim, emar  çekme mi söylediler. Bende Emar çektirdim, sonucunda bel fıtığı teşhisi koyuldu. Ameliyat olmam gerektiğini söylediler ve bel fıtığından ameliyat ettiler. Aradan dört ay geçti kontrole gittim, beni ameliyat eden doktoru sordum, bu dört ay zarfında benden herhangi bir iyileşme görülmediği gibi şiddetli ağırılar çektiğimi, uyuyamadığımı, kalkarken yürürken sıkıntılar çektiğimi söyledim, tekrar emar çektirmemi söyledi.

Cuma günü emar çektirdim pazartesi günü yani, iki gün sonra emar neticesini göstermek için hastaneye gittim, beni ameliyat eden doktoru bulamadım. Asistana sordum doktor nerede? Asistan doktorun burada olmadığını söyledi. Peki ne zaman geleceğini sordum. Cevap olarak bana: Belki gelir belki gelmez diye karşılık verildi. Hastane sahibi ile görüştüm beni ……………………hastanesine gönderdi. O hastanede bulunan Beyin Sinir doktoru ……………….’le görüştüm. Bu doktor bana ilk ameliyatımın yanlış yapıldığını, ikinci kez seni ameliyat edeceğiz dedi.

Birinci ameliyat esnasında 10 adet platin ilgili kısımlara yerleştirilmiştir. Bir hafta sonra beni ikinci ameliyata aldılar. Daha evvel yerleştirdikleri platinleri çıkarıp, bunlar gereksiz atılmış dediler. İlk ameliyat sırasında omurgalarımın hassas yerlerine 2 adet bilye yerleştirmişlerdi. Bu bilyeler bana sıkıntı veriyordu. Bu yerleştirilen bilyeler için çare bulmalarını söyledim. Bana bilyelerin sinirlerin özel yerlerine denk geldiği için alınmasının çok riskli olduğunu söyleyip almadılar. İlk ameliyattan sonra rahat yüzünü görmedim, ameliyat öncesi iyiydim, sonrasında çok kötü bir duruma geldim. Ağrılarım hala da sürüyor, çok mağdur durumdayım. İlk ameliyat ve ikinci ameliyat sonrası hep ilaç kullandım kullanmaya da devam etmekteyim. ÇAPA TIP’ta bana ilk ameliyatın yanlış yapılmış ve artık yapılacak bir müdahale olmadığını söyleyip; bir takım ilaçlar verdiler.

İlk ameliyatımı yapan Prof. Dr. ………………..’yı aradım ancak telefonla benimle konuşmayıp sadece telefonuma mesaj atmakla yetindi. Senin bu ameliyatını bana tehditle yaptırdılar, benim can güvenliğim söz konusuydu, onun için bu ameliyatı yaptım, senin ameliyatın gibi yanlış çok ameliyatlar yapıldı. Kimileri öldü, kimileri sakat kaldı… Sen şikayetini yap. Özetini buraya aldım detayları ekte mevcuttur.

Ameliyatın bana verdiği olumsuz durumların yanında; bana verilen ilaçlarında bende oluşturduğu tahribat telafisi mümkün olmayan tahribatlardır. Arz ettiğim ilaçların isimleri ve yan etkileriyle birlikte detaylar dilekçeye ek olarak sunulmuştur.

Bunlar beni bu hale koydular gezmek, oturmak, yatmak benim için ızdırap verecek bir hal almıştır.

Özet olarak arz ettiğim konuların detaylı bir şekilde incelenmesini, bu inceleme sonucunda durum netlik kazanacak, söz konusu durumda aldatıcı yalan beyanlar ve karalama söz konusu olmadığı, Söz konusu durumun ehil olan kişiler tarafından muayene soncu tespit edilmesini, hastane ile ilgili sözü edilen ve ekte sunulan mesajın incelenmesini ve yine ekte sunulan ilaçların yan etkilerinin bende meydana getirdiği tahribatın boyutu anlaşılacaktır.

Söz konusu doktorun mesajında beyan ettiği hususlar doğru ise hastanenin mezbahane hükmünde olduğu, buraya tedavi görmek için giden hastaların durumu ortadadır. Başta ben olmak üzere birçok hastanın mağrur ve sakat kaldığı kanaatindeyim.

SONUÇ : İlgililerden bütün kuvvetim ve mağduriyetimle müştekiyim, ihmali bulunan kişilerin; idare ve adli yönden cezalandırılması, mağduriyetimin giderilmesi için; tecrübeli ve ehil doktorlarca muayene ve gerekirse ameliyat edilmemi, lüzumlu ve gerekli masraflarında sebep olan kişi ve kişilerden alınarak, mali bakımdan devlete zarar verilmemesini diliyorum.

Arz ettiğim hususların incelenmesini, ayrıca sözü edilen hastanenin tüm iş ve işlemlerinin yetkili ve ehil müfettişlerle incelenmesi hususunu; Emir ve Müsaderelerinize arz ederim.

 

Ad-Soyad

İMZA()

 

DAĞITIM:                                                                   BİLGİ

1-İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE         1- CUMHURBAŞKANLIĞINA

2-SAĞLIK BAKANLIĞINA

3-ADALET BAKANLIĞINA

 

 

EKİ:

1-İkinci hastanenin raporları

2-İlaç isimleri ve detayları

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi