İftira ve dedikodu yapma şikayeti

İftira ve dedikodu şikayeti dilekçe örneği

Kişinin ailesine veya şahsına karşı yapılan iftira veya hakkında gerçek olmayan dedikodularda bulunulması durumunda cumhuriyet başsavcılığına  İftira Darp Hakaret Küfür şikayet dilekçesi örneği ile işlem başlatabilirsiniz.

Aşağıdaki indir butonuna tıklayarak word şeklinde hazırlanmış iftira darp hakaret küfür şikayet dilekçesi örneğini kendi durumunuza uygun şekilde doldurup suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili asılsız dedikodu yargıtay kararını inceleyebilirsiniz.


…….CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ)    :  ….-T.C….

ADRES            :

ŞÜPHELİ        :  

SUÇ                 :SUÇ DUYURUSU

KONU              :  İFTİRA ve DEDİKODU YAPMA ŞİKAYETİ

 

AÇIKLAMALAR

1-  Şikayetçi olduğum şahıs benim iş arkadaşımdır. Bu şahıs bana iftira atmakta ve şahsımı karalamaktadır.

2-   Bunu duyan eşim ile aramızda sorunlar çıkmış aile huzurumuz bozulmuştur.Yaklaşık 1 yıllık evliliğim tabiri caiz ise başlamadan bitme noktasına gelmiştir.Şahsın iftiraları beni karalaması nedeni ile psikolojim bozulmuş ruhsal dengem altüst olmuştur.

3-   Geceleri uyuyamaz hale gelmiş bulunmaktayım.Bu denli psikolojik bozukluklar yaşadığım için …./…../….. tarihinde intihar etmiş bulunmaktayım.Hem karakol ifadem hem de doktor raporlarım mevcuttur.

4- Şu anda da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikolojik tedavi görmekteyim.

5- Tüm bu nedenlerden dolayı şahsın beni sırf kendini rahatlatmak ve emeline ulaşmak için karalaması ve iftira etmesi nedeni ile şikayetçi olduğumu bildirir tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP               :

            Yukarıda açıkladığım nedenlerle, şikâyetçi olduğum şahsın iftiralarından dolayı huzurum kalmadığı için şahıs hakkında iftira, hakaret ve aile huzurunu bozma suçlarından işlem başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını ve hakkında kamu davası açılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim.  Saygılarımla …/…../….   

 

ŞİKAYETÇİ:……………..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi