İşyeri Alacakları için Dava Dilekçesi Örneği

İşyeri Alacakları için Dava Dilekçesi Örneği

 

DİLEKÇE BURADA

 

……NÖBETÇİ İŞ  MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DAVACI                         : ………..-TC. …………

ADRES                           :

DAVALI                         :

DAVA                            : ALACAK TALEBİ.

 

AÇIKLAMALAR            :

1-    Davalı bünyesinde …/…/… tarihinde işe başladım, işe başlamamla birlikte kesintisiz …/…/…. tarihe kadar bir fiil çalıştım.  

 

2-    …………….. işyeri sahibi …………… firmada ben ve benim gibi birçok bayan arkadaşı sigortasız çalıştırmıştır. Bize özel hayatımıza devamlı karışmaktadır.

 

3-    Benim gibi birçok arkadaşım mağdur olmuştur. Hakkım olan alacağımı almak için onları aradığımda bana mesaj ve telefonda ………….. ve eşi ……………. haksızmışım gibi beni ikna etmeye çalıştılar. Dava acaçağımı söylediğim zaman beni hırsızlıkla suçlayacaklarını belirttiler. Yaşadığım yere gelip beni rezil edeceklerini söyleyerek tehditlerde bulundular. Daha önce çalışanları aynı şekilde tehdit ederek onların dava açmalarına engel olmuştur. Bunu telefonda konuşurken duydum.

 

4-    Davalı tarafından alacağım …… aylık maaşım bulunmaktadır. Alacağım tehlikeye düştüğü için iş bu davanın açılması zorunlu olmuştur.

 

DELİLLER                     : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, tanıklar  Ve her türlü deliller.

 

HUKUKİ NEDENLER  : İlgili mevzuat.

 

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda açıkladığım nedenlerle, davalı tarafça verilen sözler yerine getirilmeyince kendim işten ayrıldım. Davalı tarafından mağdur edilmişimdir. Davalı tarafından aylık …….. TL maaşla anlaştık. …….. aylık maaş alacağım bulunmaktadır. Alacağımın dava süresi içerisinde en yüksek banka mevduat faizinden hesaplanmasını ve fazlaya dair haklarımın saklı kalmasını talep etmekteyim.

                     Yargılama giderleri davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederim. …./…./……  Saygılarımla,

 

DAVACI : ………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi