EMNİYETİ SUİSTİMAL SURETİYLE MALA ZARAR VERME

Mala Zarar Verme şikayet dilekçesi

www.dilekceburada.com

 

……….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SAYIN MAKAMINA

 

 

ŞİKAYETTE BULUNAN    : ………… – T.C.NO: …………

ADRES       :

ŞÜPHELİ   :  

SUÇ              : EMNİYETİ SUİSTİMAL SURETİYLE MALA ZARAR VERME

 

AÇIKLAMALAR: Yurt dışında olmam nedeniyle ,komşumuz olan şüpheli dairelerin boş durmaması için kiraya vermemi önermesi ile birlikte, komşuluk hukukuna dayanılarak  binama ait dairelerin anahtarlarını kendisine teslim ederek, boş daireleri kiraya vermesini, bir daireden gelen kira gelirini de kendisine almalarını söyleyerek, anahtarları ……………. yılının …………… ayında teslim ederek yurt dışına gittim.

1-     Geriye döndüğümde 1 ve 2 .numaralı dairelerimin içinde mevcut kapıların kırılarak içeride bulunan  muslukların tamamı sökülmüş ve bu şekilde hazar verilmiştir. Dairelerin içine girilmesi sırasında dış kapılarda ve pencerelerde, kapı kilitlerinde  herhangi bir zorlama olmamıştır. Kilitleri sağlamdır. Buna rağmen içerideki kapılarda ve diğer alanlardaki hasarın oluşması  dış kapı kilidinin anahtarla açılması sonucu içeriye girildiği belirgindir.

2-     Şüpheli elindeki mevcut anahtarları kullanmış veya bir başkasına verip kullandırmak suretiyle emniyeti suistimal edip malıma zarar vermiştir.  Dairelerimde oluşan zarar sebebiyle kendisine sorduğumda ise çelişkili beyanlarda bulunmuştur. neticesi itibarıyla suç işleyen şüpheliden şikayetçiyim.

DELİLLER                       : her türlü deliller.

HUKUKİ NEDENLER    : TCK.nın İLGİLİ MEVZUATI.

SONUÇ VE İSTEM           : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenlerle kovuşturma başlatılarak, şüphelinin eyleminden dolayı hakkında kamu davası açılması suretiyle cezalandırılmasına,

          Diğer hukuki talep haklarımın saklı tutulmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. …./……/…….

 

ŞİKAYET EDEN : ……………..    

 

 

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi