Temerrüd Nedeniyle Tahliye Ve Alacak

Temerrüd Nedeniyle Tahliye Ve Alacak

DİLEKÇE BURADA

 

BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DAVACI          : …….-T.C. …….

ADRES            :

DAVALI          :

KONU             : TEMERRÜT NEDENİ İLE TAHLİYE VE ALACAK TALEBİM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR        :  ……………………………… Adresinde bulunan taşınmazı 2009 yılı NİSAN ayında satın aldım.Satın aldığımda taşınmazda kiracı olarak oturan davalı ile satış işleminden sonra davalının çıkacağını belirtmesi üzerine kira kontratı yapılmamış  sözlü olarak 2009 yılı MAYIS ayı içerisinde kiralamıştır. Temmuz ayına kadar kiralarını ödeyen davalı 2009 yılının temmuz ayından itibaren halen daha kiralarını ödememiş taşınmazı da tahliye etmemektedir.

Davalının ödemediği 2009 yılı TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL, EKİM, KASIM , ARALIK kiraları ve 2010 yılı, OCAK, ŞUBAT, MART, NİSAN, MAYIS ,HAZİRAN, TEMMUZ ayı kira bedellerini tahsil edebilmek amaçlı davalı hakkında BAKIRKÖY ………. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN ……../……….. E. Sayılı dosyası ile icra takibi başlatmış bulunmaktayım.

Aylık kira bedeli 400-TL- olan taşınmazın kirasını yaklaşık 13 ay ödemeyen davalı hakkında başlatmış olduğum icra takibi asıl alacağı 5.200-TL- olarak belirtilmiştir. Ancak davalı icra takibine rağmen halen daha ödeme yapmamıştır. Hatta ödemeden kaçmak amaçlı tebligatları almayan davalı muhtara yapılan tebligatı da almamış ve icra dosyasına itiraz etmemiştir.

Dolayısı ile davalı temerrüde düşmüştür. Bu nedenle de temerrüt nedeni ile tahliye talebimin ve ödenmeyen kira bedellerinin ödemesinin yapılmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

DELİLLER                 : İCRA DOSYASI  

SONUÇ VE İSTEM  :

Yukarıda belirttiğim nedenlerle; davalı temerrüde düşmüş olduğundan taşınmazdan tahliyesine ve ödememiş olduğu yaklaşık 13 aylık kira bedellerinin icra takip dosyası ile birlikte tahsiline karar verilmesini tarafınızdan arz ve talep ederim. Saygılarımla 

 

                                                                       DAVACI: ……


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi