Trafik Hasar Tespit Raporuna İtiraz

Hasar Tespiti Raporuna İtiraz

DİLEKÇE BURADA

  

………………..  SULH HUKUK MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİNE 


DELİL TESPİTİ TALEBİNDE

BULUNAN              : …………- T.C.NO : …………

ADRES                    :

KARŞI TARAF       : 34 …….. PLAKA SAYILI ARAÇ SÜRÜCÜSÜ

TALEP KONUSU  : DELİL VE HASAR TESPİTİ

 

AÇIKLAMALAR  : ……/……/……. Tarihinde  ……………………güzergahında  normal şeridimizde trafik kurallarına  uygun seyir halinde devam ederken,  güzergah üzerinde bölünmüş  yol  civarında  ……………. plaka sayılı ………………….. otomobil hiçbir tedbir almadan, bizim kazanın oluşmasına neden olmamak için yaptığımız bütün çabalarımızı hiçe sayarak, kazanın oluşmasına sebebiyet vermiştir. Meydana gelen kaza maddi hasarlıdır.

Kazanın meydana gelmesinden sonra trafik memurlarınca olay yerinde basit kroki çizilmiştir. Kroki üzerindeki işaretlemeler eksik yapılmıştır. Bu plakalı aracın sürücüsü diğer araçların kendisine yol verdiğini ileri sürerek yoluna devam ettiği yönündedir. Bir aracın diğerine yol vermesi düşünülse bile diğer araçlarında kontrol edilerek dönülmesi veya istikametine devam edilmesi gerekir. Karşı  taraf bu yönde hiçbir tedbir almadan maddi hasarlı kazanın  oluşumuna sebebiyet verdiğinden tutulan trafik tutanağı  tarafların kusurunu  hakkaniyetli olarak belirtmediğinden aracımdaki hasar ve  tarafların asli kusurlarının tespiti için işbu talebin yapılması zorunlu olmuştur.

DELİLLER                     : Trafik kaza raporu, tanık beyanı vs. deliller.

HUKUKİ NEDENLER  : İLGİLİ MEVZUAT.

SONUÇ  VE İSTEM    : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenlerle, talebimizin kabulü ile, sayın mahkemenizce resen tayin edilecek bir bilirkişi aracılığı ile aracımda meydana gelen hasarın, kaza nedeniyle aracımdaki değer kaybının, ve kaza mahallinde inceleme yapılarak tarafların kusur oranlarının tespiti ile , bu yönde düzenlenecek bilirkişi raporu ile mahkeme karar ve eklerinin tarafıma tebliğine karar verilmesini arz ve talep ederim. …../……/…….

Saygılarımla,

 

TESBİTİ TALEBİNDE BULUNAN: ………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi