Kusurlu Hizmet Para İadesi İhtarname Örneği

Para İadesi İhtarname Örneği

DİLEKÇE BURADA

 

 

CEVABİ İHTARNAME

 

 

 İHTAR EDEN   : ……………

 Adres                          :

 MUHATAP                : …. (TC No: …)

 Adres                          :

 VEKİLİ                       : Av. ……

  

KONUSU: Beyoğlu 20. Noterliği 17.01.2018 tarih ve 01073 yevmiye numaralı ihtarnamesine karşı cevaplarımız ile CAYMA HAKKIMIZI KULLANDIĞIMIZIN BİR KEZ DAHA bildirilmesidir.  

  

AÇIKLAMALAR   :  Muhatap şirkete ait …………. isimli internet sitesinden e-ticaret sitesi olan ‘………….” paketi incelenmiş ve yapılan yazışmalar sonucunda muhatap tarafından verilen “3-4 gün içinde teslim ederiz” taahhüdü sonucunda 2.300.-TL bedel karşılığı satın alınmıştır.  

Ancak geçen 3 gün içinde internet sitesi yapımı ve kurulumu taraflar arası anlaşmaya göre gerçekleştirilmemesi sebebi ile bu durum yani AYIP İHBARI hemen muhatap tarafa bildirilmiştir. Muhatap çeşitli tarihlerde ayıbın düzeltileceğini belirtmiş olsa da istenilen düzeltmeler yapılmamış ve e-ticaret sitesi tam olarak faaliyete geçirilmemiştir.    

Bu sebeple 31.12.2017 tarihinde muhataba gönderilen e-posta ile tarafımızdan cayma hakkı kullanılmış ve tarafımızdan ödenilen 2.300.-TL geri talep edilmiştir. 

Hal böyle iken tarafınızdan Beyoğlu 20. Noterliği 17.01.2018 tarih ve 01073 yevmiye numaralı ihtarnamesi keşide edilmiş ve “şikayetvar.com” sitesinden karalama yapıldığı iddia edilmiştir. Öncelikle belirtmek gerekirse bahsi geçen yayında herhangi bir karalama, hakaret ve ticari itibar zedeleme içeren bir içerik bulunmamaktadır. Bahsi geçen yazı gerçek durumu belirten hususlar içermekte olup, iddialarınızın kabulü mümkün değildir.    

Sonuç olarak Beyoğlu 20. Noterliği 17.01.2018 tarih ve 01073 yevmiye numaralı ihtarnamesindeki hiçbir iddianızın kabul edilmediğini belirtir, daha önce defalarca yazılı ve sözlü olarak yapılan ayıp ihbarlarına rağmen ediminizin yerine getirilmediği anlaşılması sebebi ile 31.12.2017 tarihli CAYMA HAKKIMIZIN KULLANILDIĞINI bir kez daha ihbar eder, tarafımızdan ödenilen 2.300.-TL’nin 31.12.2017 tarihinden itibaren işleyecek ticari faizi ile birlikte tarafımıza ödenmesini aksi takdirde hukuki-cezai haklarımızın kullanılacağını ve masraf ve avukatlık ücretlerinin tarafınıza yükleneceğini saygılarımla ihtar ederim.  

 

Sayın Noter; 

Dört nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin aslının kasanızda hıfzını, bir suretinin muhataba ve vekiline tebliğini ve bir suretinin tarafımıza tevdiini saygıyla dilerim.

  

                                                                                           Ad-Soyad


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi